[ad_1]

ΚΡΟΝΟΣ ΑΙΓΑΛΕΩ-ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ 1-5

Σαρωτική νίκη –τρίτη συνεχόμενη- για την ομάδα μας που επιβλήθηκε με το ευρύ 1-5 εκτός έδρας με τον Κρόνο Αιγάλεω.
Μία νίκη που συνοδεύτηκε με καλή εμφάνιση , θέαμα και πολλά γκολ.

Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης πήραμε τα ηνία και μόλις στο 5΄ο Youssef Mansour μετά από ωραία προσπάθεια του Panos Mourdou .
Στο 35΄ο ίδιος παίκτης με ατομική ενέργεια έκανε το 2-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.
Στο β΄ ημίχρονο η ομάδα μας πάτησε ακόμα περισσότερο το γκάζι και έβαλε τρία πολύ ωραία γκολ με τον Panos Mourdou στο 56΄ τον George Poriotis στο 66΄και τον Youssef Mansour
στο 80΄. Ενδιάμεσα μείωσαν οι αντίπαλοι στο 78΄ σε 1-4.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα το πετυχημένο ντεμπούτο του 14χρονου τερματοφύλακα μας Μήλος Χάρη στην θέση του τραυματία Νίκου Νάκου , ενώ δόθηκε η ευκαιρία στον προπονητή μας να δοκιμάσει και άλλα παιδιά από τις Ακαδημίες μας (Μανιάτης, Κατερνέλης).

Είναι μεγάλη επιτυχία το δέσιμο των έμπειρων πολύ καλών παικτών μας με τα παιδία που έρχονται από τα παιδικά τμήματα του Συλλόγου μας , δείγμα του καλού κλίματος που υπάρχει στην ομάδα μας.