[ad_1]

ΑΡΙΩΝΑΣ- ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ 0-5

Συνεπης στο ραντεβου με την άνοδο η ομαδα μας κέρδισε σήμερα εκτός εδρας με το ευρύ 5-0 την ομάδα του Αρίωνα.

Στο πρώτο ημίχρονο μπλοκαριστήκαμε καλά απο την αντίπαλη ομάδα με αποτέλεσμα να μη δημιουργήσουμε ευκαιρίες και να μείνουμε στο 0-0.

Το μεγάλο κέρδος ήταν πως δεν αγχωθήκαμε και στο β΄ημίχρονο μπήκαμε αποφασισμένοι να "καθαρίσουμε" το παιχνίδι.

Παρόλο που ακυρώθηκε ως οφσαιντ πεντακάθαρο γκολ που σημείωσε στο 48΄ ο Γιουσέφ Μανσούρ που ξεκίνησε δύο μέτρα πίσω απο τον τελευταίο αμυντικό η ομάδα μας ήταν καταιγιστική και πέτυχε πέντε γκολ.
Χατ-τρικ έκανε ο Γιουσέφ Μανσούρ και απο ένα γκολ πέτυχαν ο Panos Mourdou και ο Βαγγέλης Μάρης ενώ χάθηκαν και πολλές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ σε ένα χορταστικό 45λεπτο.

Να σημειωθεί πως ενδιάμεσα (στο 0-3) ο Νάκος απόκρουσε πέναλτι κρατώντας το μηδεν παθητικό.

Επαιξαν οι
Νάκος Ν., Πολίτης Ν., Παλαμάρας Αλ.,Καρανίκας Γ., Παυλόπουλος Θ., Μάρης Β., (75 Ηλιού Θ.,) Ποριώτης Γ., Κυρκασιάδης Χ., Μανσούρ Γ., (80΄Σμυρνιωτάκης Γ.) Σιάσος Δ., (83΄ Κατερνέλης Θ.) Μουρδουκούτας Π.

Με αυτή την νίκη παραμένουμε δεύτεροι και θέλουμε μόνο νίκες μέχρι τέλος για να πάρουμε την άνοδο αδιαφορώντας για τα αποτελέσματα των άλλων ομάδων.